LR Partner
Registration

Historiku i LR-së

Në rrugët e suksesit me Health & Beauty

LR Health & Beauty Systems u vendos në Ahlen (Westphalia) në 1985 si "LR-International". Sot, 30 vjet më vonë, LR është një nga kompanitë lider në Europë, nga të ardhurat, me shitje të drejtpërdrejta.

milestone 2014

2014

Një vit plot revolucione

Me një koncept të ri për konsumatorët dhe produktet e reja, LR solli në 2014-ën revolucione njëri pas tjetrit.

Numri i të pasionuarve pas LR rritet dita ditës. Aspak e çuditshme! Me aromën e re të Bruce Willis, Sprajin praktik kundër diellit me Aloe Vera dhe me linjën e përmirësuar Aloe Vera Baby, LR ka arritur një sukses të madh në lidhje me produktet.

Për herë të parë, reklama komerciale LR TV është transmetuar në televizionin gjerman. Në Francë, Turqi dhe Poloni LR po feston 10 vjetorin e saj. Dhe Portugalia po thyen të gjitha rekordet me aromën e yllit televiziv portugez Christina Ferreira ("MEU"), e cila ka shitje të jashtëzakonshme.

milestone 2013

2013

Yje të tjera të LR – së, Produkte të reja, Zgjerim i mëtejshëm

Viti 2013 solli shumë të mira për LR – në. Momenti kulminant ishte që në fillim të vitit, ku supermodelja Karolina Kurkova u bë anëtarja më e re e familjes LR dhe prezantoi aromën e saj të re, e cila brenda pak muajve u shndërrua në produktin më të shitur!

Ky ishte vetëm fillimi. Mesi i vitit u karakterizua nga hyrja e produkteve të reja si Mind Master Brain & Body Performance Drink. Shishe e spikatur, efekt i menjëhershëm. Mind Master ishte si një „bombë“ duke e kthyer vitin 2013 në vitin Anti – Stres!

Pa dyshim që pika më e nxehtë e vitit ishte tema “Zgjerimi i Lindjes“. Kjo sepse LR – ja e lindjes u rrit shumë dhe solli rekorde të njëpasnjëshme!

milestone 2012

 

2012

Kazakistan, 10 vjet Aloe Vera & suksesi i aromave me Bruce Willis

Ditëlindja e LR-së: Aloe Vera feston 10-vjetorin e saj. Që nga viti 2012 LR-ja ka shitur në mënyrë të suksesshme produktet e Aloe Verës  me një cilësi të lartë. Në shtator hapet një filial i ri në Astana, kryeqytetin e Kazakistanit. Shitjet në shtetin fqinj të Rusisë janë rritur me rreth 20% në muaj.

LR fitoi çmimin Marketing 2012 në vitin 2012 për fushatën e Bruce Willis dhe nxorri në treg Lovingly by Bruce Willis, parfumin e parë në botë për femra të krijuar nga aktori i famshëm. Bashkëpunimi i suksesshëm i Bruce Willis dhe gruas së tij Emma është kontratë e  markës së LR Joyce deri në vitin 2016.

milestone 2011

2011

Rusia dhe Bizhutë

2011 është shënuar me dy evente madhështore:

Në Prill, LR hyri zyrtarisht në Rusi dhe kështu u hap edhe filiali i 32-te i saj. Vetëm disa muaj më pas, çelësat e Mercedesit të parë LR, u dhanë në Moskë. Në fund të vitit, LR-ja e Rusisë u rendit në 5 vendet e para të vendeve më të suksesshme të LR-së.

Koleksioni i ri i bizhuve të LR-së, LR.Joyce, erdhi në Shtator. Pika kulminante: 1-vit garanci dhe klipe për këpucë, dizenjuar ekskluzivisht nga Emma Heming Willis.

milestone 2010

2010

LR-ja festoi përvjetorin e saj

LR-ja festoi në mënyrë impresionuese përvjetorin e saj të 25-të:

Ylli i Hollywood-it Bruce Willis krijoi parfumin e tij të parë ekskluzivisht për LR-në. Aktori i famshëm, prezantoi parfumin e tij në skenën e LR-së, përpara 15,000 partnerëve nga 30 vende në Festhalle Frankfurt.

Sistemi i shpërblimeve optimale të LR-së përfitoi shumë duartrokitje në fillim te vitit. Mundësi të larta fitimi për partnerët dhe pika kulminante - Plani i makinave: një LR Porsche.

milestone 2009

 

2009 

milestone 2008

2008

Top Model dhe Polo 

Në 2008, LR-ja mblodhi interesin e medias. Si partner me formatet e suksesshme të TV-së, LR-ja vendosi t'i dedikonte një parfum fituesit të atij viti Jenny. Parfumi i Top Model, është shumë i famshëm midis partnerëve dhe mediave.

Zgjerimi i planit të makinave LR, me makinën POLO, gjithashtu tërhoqi vëmendje. Dhënia e parë e makinës në qytetin Wolfsburg, bëri shumë shpejt bujë të madhe, ndjekur me një Rekord Botëror Guinness. Në të njëjtin vit, 1,000 makina LR lëviznin në rrugë.

milestone 2007

2007

LR ofron Top-Seller të rinj

Shumë nga top seller-it e sotëm, u hodhën në treg në 2007, për shembull Instituti FRESENIUS-certifikoi Colostrum, Serox, Nanogold dhe Pastën e Dhëmbëve Microsilver.

Një garë e madhe shitjesh dhe marketingu që u zhvillua, bëri shumë zhurmë: Gara e Kampioneve. Çmimi prej një milion eurosh u nda tek të gjithë partnerët pjesëmarrës.

milestone 2006

2006

LR: “Your chance to change” 

LR International u riemërua LR Health & Beauty Systems. Emri i ri u plotësua me dy slogane: “Feel good. Look great." përshkruan sipërmarrjen nga këndvështrimi i klientit të LR-së. “Your chance to change” fokusohet në mundësinë që LR-ja u ofron partnerëve të saj të shitjes.

Yjet më të famshëm Amerikan u bënë pjesë e LR Star Box dhe LR-ja vazhdoi zgjerimin ndërkombëtar të shpejte e të dukshëm: në 2006, filialet në Itali, Spanjë dhe Zelandën e Re u hapën.

milestone 2005

2005

LR-ja u zgjerua përtej kufinjve të Europës

LR “goes down under”: Me yllin Australian Ian Thorpe, hedhja në treg "down under" në Melbourne, u kthye në një event Mega. Përveç çështjes vjetore të suksesit të katalogut të rëndësishëm, LR-ja tashmë hodhi në treg katalogët mujorë. Ide inovative për produktet dhe ofertat tërheqëse u bënë shumë shpejt top sellers.

LR-ja festoi në mënyrë impresionuese 20 vjetorin e kompanisë në pavionin e Yemen-t në Hannover Expo Park. Shumë njerëz të famshëm morën pjesë në eventin “One thousand and one nights”.

milestone 2000-2004

2000 – 2004

Aloe Vera dhe stars 

Historia e suksesit vazhdon. LR-ja fitoi terren në Europën Lindore dhe u hapën filialet e saj në Rumani dhe Ukrainë, ndërkohë që gama e produkteve vazhdonte të rritej.

Në 2001, LR-ja hodhi në treg fuqishëm suplemente dietike, ndjekur nga Aloe Vera Drinking Gel në 2002, që u certifikua nga INSTITUT FRESENIUS, të drejtën e vulës së cilësisë që nga fillimi.

Një sukses i mëtejshëm: LR Starbox. Michael Schumacher ishte VIP-i i parë, që krijoi një linjë parfumesh me LR-në. Heidi Klum, No Angels dhe të tjerë ndoqën në vijim.

milestone 1995-1999

1995 – 1999

LR dhe Mercedes

Me rastin e 10 vjetorit, atëherë e quajtur “LR-International”, LR-ja themeloi planin e saj unik të makinave. 200 konsulentët morën Mercedesat e parë LR. Edhe revista Mercedes Benz raportoi për 1.3 km “black line of cars”.

LR-ja vazhdoi të rritej, si në shkallë kombëtare ashtu edhe ndërkombëtare. U hapen filiale të reja si: Zvicra, Danimarka, Norvegjia, Finlanda, Portugalia dhe Franca.

milestone 1990-1994

1990 – 1994

Hapat e parë për jashtë shtetit

Pas vetëm pesë viteve si biznes, LR-ja gjeneroi të ardhura vjetore me më shumë se 1 milion DEM.

Në 1991, LR-ja filloi një garë ndërkombëtare. U hapen filiale në Austri dhe Norvegji.

Në 1994, 2 parfume u hodhën në treg dhe janë ndër parfumet më të famshme të LR-së në ditët e sotshme: Parfumi oriental për femra, Harem dhe ai për meshkuj, Jungle man.

milestone 1985-1989

1985 – 1989

Hapat e para

Në 1985, LR-ja u themelua si “LR Cosmetic” në Ahlen (Westphalia). Gama e produkteve përbëhej nga disa parfume dhe disa produkte për kujdesin e trupit.

Dy vite më vonë, gama u zgjerua dhe linja “Line Racine” produkte kujdesi u hodh në treg duke u ndjekur nga “Lady Racine”, gamë kozmetike në 1988.

Në 1989, LR-ja arriti momentin e parë magjik duke shitur 1,000,000 parfume.

Pse LR?

Vlera
Makina e kompanisëSistem shpërblimiNjohje
Histori suksesi

Produktet e LR-së

ZEITGARDProduktet e KatalogutAloe VeraMind MasterColostrumMicrosilverDeluxe

Koncepti i Yjeve

Guido Maria KretschmerCristina FerreiraKarolina KurkovaBruce Willis

Kompania LR

ZhvillimiShitje të DrejtpërdrejtaFondacioni LR GLOBAL KIDS FUND
Dr. Thomas StoffmehlThomas HeursenDr. Andreas LaabsPatrick Sostmann

Rrjeti me

TwitterFacebookXINGLinked inYoutubeInstagram

Anëtar i:

BDDBDIHVKESELDIA

Bashkëpunim me:

Mercedes-BenzVolkswagenPorscheDHLIASCSGS INSTITUT
FRESENIUS
DermatestZEITGARD